SEWILSKA KUCHNIA

Co zjeść w Sewilli?

Gdy odwiedzamy stolicę Andaluzji po raz pierwszy, po długim i aktywnym słonecznym dniu, powstaje zasadne pytanie co i gdzie smacznie zjeść w Sewilli?

Żeby dobrze odpowiedzieć na to pytanie, warto na początek uporządkować wiedzę dotyczącą sewilskiej kuchni. Więcej o Sewilli przeczytasz tu:

sewilla.info/informacje-przaktyczne-sewilla

Podstawy sewilskiej kuchni

Kuchnia sewilska jest częścią większego fenomenu – kuchni andaluzyjskiej, która z kolei jest ważnym elementem składowym bogatej kuchni hiszpańskiej.

 

Kultura tradycyjnej kuchni sewilskiej spoczywa na dwóch filarach – białym pieczywie i doskonałej oliwie z oliwek. Oryginalne lokalne produkty z których słynie Sewilla to: pomarańcze, mięso z byka, dojrzewająca szynka El Iberico, ryby rzeczne, ryż i wielki wybór niezwykłych słodyczy z sewilskich klasztorów. 

Ogólna charakterystyka kuchni Sewilskiej

Wydanie sewilskie i andaluzyjskie kuchni hiszpańskiej jest wyjątkowe i bardzo charakterystyczne, a jednocześnie dużo mniej znane niż, chociażby, kuchnia włoska. Co nie znaczy, że nie warto jej poznać!

 

Temu, kto podejmie tę próbę, odwdzięczy się bogatymi, wypracowywanymi przez wieki smakami, dostępnością (również cenową!) całej gamy świeżych, lokalnych składników oraz wspaniałą tradycją gościnności.

 

 

 

 

* W dziale JEDZENIE opowiadamy o gastronomii sewilskiej od strony praktycznej, ze szczyptą historii i teorii kultury. Niżej zamieściliśmy przewodnik po sewilskim śniadaniu i porady dla wegetarian w Sewilli. Zapraszamy do lektury.

CO ZJEŚĆ W SEWILLI
PORADNIK DLA WEGAN

SEWILSKIE ŚNIADANIE